Korona günlerinde sağlığımızı koruyabilmek!

Günde 2 öğün yeme alışkanlığında 3 seneyi geride bırakıyorum. Sabah 7:30’da kahvaltı ve 18:30’da akşam yemeği. Aralarda ek bir beslenme, ara öğün vs. yok. Sadece şekersiz çay ve kahve. Buna ek olarak haftada 6 gün en az 1 saat antrenman (koşu, yüzme ya da bisiklet).

Bunu bir yaşam tarzı haline getirmek çok kolay olmadı ama bunu standart düzeniniz haline getirdiğiniz andan itibaren karşı karşıya kaldığınız hastalık ve salgın gibi olağan üstü durumlarla başa çıkmanız kolaylaşıyor.

Naçizane tavsiyem herkes dengeli beslenme ve sporu da içeren kendi rutinlerini oluşturmalı ve buna sadık kalmaya çalışmalı. Kaliteli bir yaşam ve sağlıklı bir hayat için başka bir formül benim aklıma gelmiyor uygulanabilecek.

Dengesiz ve aşırı beslenme en ciddi sorunlarından biri artık insanoğlu için. Salgınla eve kapanan vatandaşların büyük kısmı belki salgını hasarsız atlatabilecek, ancak aldığı kiloları vermesi ve zihinsel yıpranmayı onarması kolay olmayacak.

Bugünün koşullarında ayakta kalabilmek için az ve dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite, sınırlandırılmış çalışma saatleri (iş yetiştirmek için gecelememek, haftasonlarını feda etmemek vb.) ve iyi bir uyku şart. Bu konuda eğer kendinizi eğitemiyorsanız, mutlaka yardım alın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑