4. Ulusal Açık Erişim Çalıştayı

acik_erisim_calistay_2015

Kamu kaynaklarıyla desteklenen bilimsel yayın ve veriye herkesin ücretsiz olarak erişebilmesi; bu yayın ve verinin kurumsal dijital arşivler aracılığıyla erişime açılması; açık erişim uygulamaları için gereken politika, strateji, mevzuat, standart ve yazılım alt yapılarının tartışılması amacıyla 4 yıldan bu yana ulusal çapta Açık Erişim Çalıştayları düzenlenmektedir.

Açılış konuşmasını TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin’in yapacağı çalıştayda, Ufuk 2020 çerçevesinde Avrupa Birliği’nde açık erişimin durumu Avrupa Komisyonu, DG Araştırma ve İnovasyon Politikaları Sorumlusu Jean- François Dechamp tarafından değerlendirilecek, Türkiye’deki açık erişim altyapısı üzerine tartışmalar farklı kurum ve kuruluşlardan gelen temsilcilerin katkılarıyla yapılacaktır.
(http://calistay.acikerisim.org/dokumanlar/ae2015_program.pdf)

acik_erisim_calistay_2_2015

Tüm dünyadaki gelişmeler ve kazanımlar doğrultusunda 4. Ulusal Açık Erişim Çalıştayı (AE2015) Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS), Hacettepe Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ve TÜBİTAK işbirliği ile 19-21 Ekim 2015 tarihlerinde TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Çalıştay ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://calistay.acikerisim.org/ adresinden erişilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑