TEDxTunalı

Screen Shot 2013-09-09 at 11.18.46 AM

Fikirlerin tüm dünya üzerinde yayılmasını sağlamak amacıyla ABD’de 1984 yılında kurulan TED, birçok farklı disiplinden başarılı insanları belirli zaman aralıklarında Amerika’da ve İngiltere’de dinleyiciler ile buluşturan, kar amacı gütmeyen bir organizasyon.

TED’in lisansı organizasyonu olan TEDx’ler, TED’in küresel organizasyonu ile paralel bir yapıda birçok farklı ülke ve şehirde düzenlenmekte. Türkiye’deki TEDx organizasyonlarını TED’in Web sitesinden takip etmek mümkün.

12 Nisan 2013 tarihinde Ankara’da bir TEDx organizasyonu düzenlenmiş. Daha öncenden de tanıdığım değerli konuşmacıların sahne aldığı TEDxTunalı ile ilgili ne sosyal medyada ne de geleneksel medyadan hiç haber alamamış olmak garibime gitti. Sözde “kulağı delik”bir insan olarak bu tür etkinliklerdan hep haberdar olduğumu düşünürdüm. Ama yanılmışım!

TEDxTunalı’da yapılan konuşmalara YouTube üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara’daki bir sonraki etkinlik de ODTÜ’de (TEDxMETUAnkara) 24 Kasım 2013 tarihinde gözükmekte. Bu sefer bu etkinliği kaçırmamaya gayret göstereceğim.

TEDxTunalı’daki konuşmalardan birini aşağıda paylaşmak istiyorum. “Kulaklarımızla da görebiliyor muyuz?” sorusuna yanıt bulabileceğimiz bu konuşma gerçekten etkileyici bir sunum olmuş.

TEDx ve benzeri organizasyonların Türkiye de ve özellikle Ankara’da yaygınlaşması dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑