Google (Samsung) Galaxy Nexus

Google, Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) işletime sistemine sahip ilk cihazın duyurusunu yaklaşık 2-3 gün önce yaptı; Galaxy Nexus. Ailenin yeni üyesi özellikle Android geliştiricileri için önemli bir cihaz olarak karşımıza çıkmakta. Bilindiği gibi güncellemeleri ve versiyon yükseltmelerini ilk önce Google’ın kendi adı ile piyasada olan cihazlar alıyor. Bu da cihazın önemini arttırıyor.

Galaxy Nexus’un benim açımdan önemli özelliklerini aşağıda sıralıyorum:

  • İşlemci: 1.2 GHZ Çift Çekirdekli. Tek çekirdekli mobil işlemciler bile şu an gayet güzel çalışıyor.
  • Ekran çözünürlüğü: 4.65″ HD(1280 x 720) Super AMOLED. Bu çözünürlük bence müthiş!
  • Depolama alanı ve Hafıza: 32 GB / 1 GB. Bu haliyle ek bir depolama alanına ilk aşamada ihtiyaç duyulmayabilir.
  • Kamera: 5 MP. Megapiksel olarak çok heyecan vermese de sürekli otomatik odaklama ve obtüratör gecikmesinin (shutter lag) sıfır olarak ifade edilmesi kamerayı iddalı kılıyor.
  • Video Kayıt: 1080P. Video kayıt performansını çok merak ediyorum. Eğer tatmin edici bir sonuç ortaya çıkarsa eğitim videolarını bu cihaz ile çekebilirim 😉

Telefonda yukarıdaki özelliklere ek olarak birçok ilginç özellik daha var. Bunlardan barometre ve hız ölçer ile değişik uygulamalara imza atılabilir.

Teknik özelliklerin tam listesi http://www.google.com/nexus/#/tech-specs adresinde.

Cihaz şu an Amerika’da iki yıllık kontrat ile $299’dan satılmakta. Türkiye’de kaça satılır ya da satılır mı bilmek şu an için mümkün değil.

Galaxy Nexus’u aşağıdaki etkileşimli uygulama ile üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye http://www.google.com/nexus/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak henüz cihazı elimize alıp inceleme fırsatımız olmasa da genel özelliklerine baktığımızda imrenmekten geri de kalmıyoruz. Özellikle beni vuran özellik 1280 * 720 olan ekran çözünürlüğü.

Google (Samsung) Galaxy Nexus” için 2 yorum

Kendininkini ekle

  1. Selam Orcun
    Web sayfani yeni gordum, elektronik delisi olarak isime cok yariyacak bilgiler var. Samsung Nexus’u gecenlerde aldim pek hosuma gitmedi iphone ile degistirmeyi dusunuyorum. Degistirmeden once goruselim hem eski gunleru yaad ederiz hemde Ice Cream Sandwich’i incelersin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑