Açık Ders: Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri

TÜBA’nın Açık Ders Malzemeleri Projesi kapsamında Prof. Dr. Yaşar Tonta tarafından hazırlanan bu dersi 2011 yaz aylarında kaydedip açık ders malzemeleri portalına yüklemiştik. Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri dersi, yayınlandığı zamandan bu yana acikders.org.tr portalında en fazla görüntülenen ders oldu. Buna ek olarak dersin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilmek için dersi oluşturan tüm videoları YouTube’a yükledim ve bir video listesi oluşturdum (http://www.youtube.com/playlist?list=PL354752A2DB94E924).

Ders ile ilgili ayrıntılı bilgi, ek ders materyalleri ve sunumları için http://www.acikders.org.tr/course/view.php?id=80 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar…

Açık Ders: Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri” için 4 yorum

Kendininkini ekle

  1. Orçun hocam sizin derslerinizi girme imkanım olmadı bu yıl mezun oldum ismim Sibel Akın. son sene için projemi e-learning üzerine yapmıştım. Şu an bu açık dersi gördüğümde inanın çok sevindim. Tam olarak beklenen bu ve buna yakın projeler diyebilirim. Yaşar Hocamın anlatımıyla daha da şahane hale gelmiş. Keşke bizim dönemimizde de böyle kolaylıklar olabilseydi. 🙂

  2. Merhaba Sibel. Öncelikle mezuniyetini tebrik ediyorum. Başarılı bir çalışma hayatı diliyorum. Senin de bahsettiğin gibi keşke sizler okurken bu ve benzeri çalışmaları daha fazla hayata geçirebilseydik. Özellikle Amerika’da 2000 yılından bu yana hızla gelişen Açık Ders platformları malesef bizde yeni yeni yaygınlaşıyor. Umarım bundan sonra da farklı akademik seviyelerde eğitim hayatına devam edersin ve daha çok kaynaktan faydalanma şansına sahip olursun. İyi çalışmalar 😉

  3. bu uygulamaya şapka çıkartılır ancak çok teşekkür ederim hocam sayenizde bu dersi geçeceğim haftalardır az sürede çok öğrenme ye çalısıyorum çözüm açık dersmiş tekrardan teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑