Ah Ankara Vah Ankara

Ankara için uzmanların önerdiği 10-14 günlük sokağa çıkma yasağının sonunda vaka sayılarını düşürdük ve hastanelerdeki yükü azaltarak krizi önledik. Bunu sağlığımız için zorunlu olarak yaptık. Sonra? Aynı döngüye girmeyecek miyiz? O halde sürdürülebilir önlemlere ihtiyaç var.

Sokağa çıkma yasaklarından sonraki süreçte elde edilen kazanımlar çok hızlı şekilde kaybediliyor. Pandemiye karşı mücadele inancı yitiriliyor. Kışın işler daha kötüye gideceği aşı çözümü masada olmadığı için daha sıkı ama uzun vadeli düzenlemelere ihtiyaç var. Aslında Hükümetin görevi bu!

İnsiyatifi okullara, üniversitelere, şirketlere fabrikalara bırakmamak gerek. Güz döneminde yüz yüze eğitim olmayacak, tüm seviyeler için, nokta. Bu gibi konularda karar topyekün alınmazsa nasıl genel gidiş olumlu bir tablo çizebilir. Ancak denecek ki ekonomi. Yumuşak karnımız..!

Neredeyse son 20 yılda ekonomik açıdan çok ciddi fırsatları bireysel kalkınma için kullanan AKP yerel yönetimleri ve Hükümetleri, pandemi sürecinde gördüler ki ekonomiyi canlı tutabilmek çok zor ve her şey pamuk ipliğine bağlı. Çünkü üreten değil, ithal eden bir ülke olduk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑