2018 yılı Emre Madran Basın ödülleri açıklandı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  doğal ve kültürel değerlerin korunmasında büyük katkılar sunmuş mimar Emre Madran’ın anısına bu yıl üçüncüsü verilen “Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri’ni açıkladı. Ödüller 1 Ekim’de sahiplerine törenle verilecek.

2018 yılı Emre Madran Koruma Alanında Basın Ödülleri’nde İnternet Haberciliği Dalında AOÇ mücadelesi, kent gündemi ve Başkent’in korunmasında özel röportajlarıyla kamuoyunu bilgilendiren Oda Tv Yazarı Nurzen Amuran, Yazılı Basın Dalında Başkent kimliğinin korunması röportajlarıyla koruma mücadelesine destek veren Sözcü Köşe Yazarı, meslektaşımız ve Emre Madran’ın öğrencilerinden Özlem Gürses, Televizyon Haberciliği Dalında Saraçoğlu Mahallesi’nin her bir aşamasını kamuoyunun gündemine taşıyan Halk Tv Program ve Yayın Müdürü Semra Topçu, İnternet Televizyonu Haberciliği Dalında AOÇ, Saraçoğlu, kent gündemi konularını sosyal medya üzerinden canlı yayınlarıyla kamuoyuna taşıyan Özgürüz.org muhabirleri İrfan Uçar ve Eren Güven ödüle layık görüldü.

Yerel basın da Mimarlar Odası’nın koruma alanındaki mücadelesine büyük ilgi gösteriyor. Özellikle asbestle gündeme gelen Havagazı Fabrikası’nın korunması sürecinde, her bir aşamayı takip ederek kamuoyuna bilgi veren Anayurt Gazetesi Muhabiri Tamer Arda Erşin Yerel Basın Dalı’nda ödüle layık görüldü. Radyo Haberciliği Dalı’ndaki ödülün ise, koruma alanındaki bütün mücadeleleri kamuoyunun gündemine taşıyan, özellikle Anıtkabir’in korunması sürecinde sesimiz olan Sputnik Türkiye Program Sunucusu Yavuz Oğhan’a verilmesi uygun görüldü.

Mimarlar Odası Ankara Şubesine tekrar şükranlarımızı sunuyor, basın emekçilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑