100. Yılında 23 Nisan

Bağımsız ve hür bir ülke olmanın ilk adımını bundan 100 sene önce Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları ilk meclisi kurarak atmışlardı.

Meclis doğası itibariyle temsili demokrasinin temelini oluşturur. Bu temelin sağlam bir zeminde olması önemlidir. Kurtuluş savaşı bu zemini sağlamıştır. Ancak son yıllarda temsil hakkına sahip olanlar maalesef demokrasiyi bir kenara bırakmış, milleti değil lideri tercih etmiştir.

Bugün TBMM ve ülkenin içinde bulunduğu durumu açık bir şekilde dile getirebilen ve “kral çıplak” diyebilen çok az kişi var. İnsanlar ya korktukları için konuşamıyorlar ya da korkuldukları için söyledikleri yayınlanmıyor.

TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü genel kurul özel birleşiminde TV kanallarının canlı yayını keserek yayınlamadıkları Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ın konuşması yukarıda bahsettiğim gibi bir konuşma:

https://www.pscp.tv/w/1YqKDEByedLGV

Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılında Atamızın emanetine sahip çıkarak belirlediği muasır medeniyet yolundan ilerlemeye devam edeceğiz; herşeye ve herkese rağmen!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress gururla sunar | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑