Topluluklar

AdobeACADEMIC

Kurucusu ve yöneticisi olduğum AdobeACADEMIC, Adobe’nin eğitim alanında sunmuş olduğu çözümlere ve ürünlere odaklanan Adobe’nin resmi kullanıcı grubudur. Grubun temel amaçları:

  • Adobe çözümlerini ve ürünlerini daha geniş kitleler ile tanıştırmak,
  • Eğitim alanındaki yeni teknolojilerin etkin olarak kullanılabilmesini sağlamak,
  • Eğitim teknolojileri ile ilgili etkinlikler düzenlemek,
  • Eğitim teknolojileri alanındaki akademik çalışmalara destek olmaktır.

AdobeACADEMIC, her ayın son Cuma günü kullanıcı grubu toplantılarını gerçekleştirmektedir (Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları hariç). Grup toplantılar ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.adobeacademic.org ya da academic.groups.adobe.com adresinden ulaşabilirsiniz.

AdobeTURK

Kurucusu ve yöneticisi olduğum AdobeTURK, daha önceki ismi ile MacromediaTURK, Türkiye’deki en eski Adobe kullanıcı gruplarından biridir. Kullanıcı grubu ile ilgili ayrıntılı bilgiye turkiye.groups.adobe.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Adobe ürünleri ile ilgile birçok konu hakkında sorulmuş sorulara ve cevaplara AdobeTURK forumları üzerinden ulaşabilirsiniz: www.adobeturk.com

Linux Kullanıcıları Derneği

Üyesi ve gönülden destekleyicisi olduğum Linux Kullanıcıları Derneği (LKD), Türkiye’de Linux ve özgür yazılıma gönül vermiş kişilerin oluşturduğu, bilgi ve deneyim paylaşımı ile ortak hareket etmeyi amaçlayan bir sivil toplum örgütüdür.

Dernek ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve etkinliklere www.lkd.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Google Developer Group (GDG)

Google tarafından dünya genelinde yürütülen Geliştirici Grupları programının bir parçası olarak Ankara’da çalışmalarına devam eden GDG Ankara, geniş bir çerçevede teknoloji ile ilgili hemen her konuya odaklanmaktadır.

Üyesi olduğum ve aktif olarak etkinliklerde yer aldığım GDG Ankara ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.gdgankara.org adresinden erişebilirsiniz.